Piertotum Locomotor | Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

~Ders Kuralları

YazarMesaj
Feodora D'or
Hogwarts Müdür Yard. & Sihir Tarihi Prof. & Ravenclaw Bina Sor. & Yönetici
Hogwarts Müdür Yard. & Sihir Tarihi Prof. & Ravenclaw Bina Sor. & Yönetici
Feodora D'or

Rp Yaşı : 25
Belirgin Özellikleri : Disiplinli, Özgüveni tam, Asabi
Özel Yetenek : Zihinbendar & Zihinfendar
Galleon : 191

~Ders Kuralları Empty
MesajKonu: ~Ders Kuralları   ~Ders Kuralları EmptyCuma Eyl. 17, 2010 2:38 pm

Sihir tarihi dersini alan öğrencilerin bilgilenmesi adına;

# I, II ve III. sınıflar ile IV ve V. sınıflar ortak ders almaktadırlar. Lakin unutmayınız ki, derslerin ortak işleniyor olması, aynı sınıfta olduğunuz gerçeğini yansıtmıyor. Şöyle ki, IV. sınıflar ayrı bir derslikte, V. sınıflar ise ayrı bir derslikte eğitim görüyor. Buradaki amaç, profesörün sık sık ders rpsi yazmasını önlemek. Yapacağınız tek şey, kendi yaşıtlarınızlaymış gibi ders rpleri yapmak.

# Dersimde, profesör ilgili rpsini bırakır ve öğrenciler profesörün bıraktığı yazıdan yardım alarak rpsini hazırlar. Size düşen tek görev, sadece bir tane ders rpsi bırakmak.

# Puanlamaya gelince; Anlatım, betimleme, düzen, yaratıcılık gibi kıstaslar göz önünde bulundurulacaktır. Benim rplerimden sık sık alıntı yapmak, sizin yararınıza değildir. Önemli olan, derste bulunduğunuzu ve ruh halinizi bana iyi yansıtabilmeniz. Bu yüzden rplerinize özen gösterin.

# Rplerinizi, ortalamaya yada sağa yatkın bir biçime sokmayın, puanınızı kırar ve uyarıda bulunurum. Görsellik büyük önem taşımaktadır usta bir rpde.

# Listede ismi bulunan öğrenciler, belirlenmiş zaman aralığında ders rplerini bırakmazlarsa her birinden 5 puan düşülür.

# Benim yazmadığım bir kurguyu, rplerinize yansıtmayınız. Şöyle ki, ben derse erken geldiğimi ve sorunsuzca derse başladığımı belirten bir yazı bıraktığımda, hiç bir öğrenci geç kalıp, profesörden özür dilemiş kısmına girmesin. Benim yazdığım rp çerçevesi dışına çıkılamaz.

# Verdiğim ödevler için ek puan uygulaması devrededir. Her ödev başına +10 puan kazanacaksınız. Elbette ki ödevinizin mükemmelliğine yahutta sıradanlığına göre değişecektir bu + puanlar. Ödevini tamamlayan bütün öğrenciler puan ile ödüllendirilirken, bu ödevi 'mazaretsiz' bir biçimde yapmayanlardan ise -3 puan kırılacaktır. Her ders, bir ödev anlamına gelmez. Kimi zaman ödev yapma zorunluluğunuz olmayacak.

# Derslerim Offline tarzında işleneceği için, 10 günlük bir zaman dilimine sahip olacaksınız. Eğer bu 10 gün içerisinde rp bırakamayacaksanız, bana mazaretinizi bildirmeniz yeterli.

# Toplamda 15 tam puan uygulaması geçerlidir.
~ Anlatım: 5
~ Kurgulama: 4
~ Düzen (Renk, font boyutu vs.): 3
~ Yaratıcılık: 3

# Not/ Puan çizelgesi;
Olağanüstü: 100 - 90 > +15 [Geçer]
Beklenenin Üstünde: 80 - 89 > +10 ~ +14 [Geçer]
Uygun: 60 - 79 > +1 ~ +9 [Geçer]
Zayıf: 30 - 59 > 0 [Kalır]
Felaket: 11 - 29 > 0 [Kalır]
İfrit: 0 - 10 > 0 [Kalır]

# Npc karakter kullanmakta hürsünüz.