Piertotum Locomotor | Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bakanın daveti

2 posters
YazarMesaj
W. Theodore Woodcomb
Sihir Bakanı & Yönetici
Sihir Bakanı & Yönetici
W. Theodore Woodcomb

Rp Yaşı : 30
Belirgin Özellikleri : Otoriter
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 208

Bakanın daveti Empty
MesajKonu: Bakanın daveti   Bakanın daveti EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 8:26 pm

Güneş tüm yakıcılığı ile büyülenmiş pencerelerden içeriye süzülüyordu. Cüppemin içinde sıcaktan terliyordum. Boynumu sıkan kravatımı gevşettikten sonra sararmış parşömenlere göz gezdirmeye devam ettim. Ben okumaya çalıştıkça yazılar adeta birbirine giriyor, okunmayı istemezmiş gibi bulanıklaşıyordu. Parşömeni masaya bırakıp gözlüklerimi çıkardığımda midemden gelen tuhaf gurultular acıktığımı anlamamı kolaylaştırdı. Ağrıyan gözlerimi ovuşturduktan sonra iskemleden kalkıp ceketimi elime aldım ve odamdan çıktım.

Kapımın hemen yanında oturan asistanımı başımla selamladıktan sonra altın parmaklıklı asansöre doğru ağır adımlarla yürümeye başladım. Beni görenler ya selam verip geçiyorlardı, ya da durup konuşuyorlardı. Uzun bir uğraşın ve bir kaç " Ofisimde konuşalım. " ardından altın parmaklıklara ulaşmayı başardım. Asansörü beklerken yemeğe yalnız gitme konusunda hayıflanmak geliyordu içimden. Yanında resmiyetten kurtulabileceğim kimse yoktu tanıdığım. İçten içe hayıflanırken asansörün geldiğini belirten dong sesi beni kendime getirdi. Ancak şaşılacak şekilde asansöre binmek yerine gerisin geri ofisime yürümeye başladım. Masasına gömülmek üzere olan ancak harıl harıl çalışmaya devam eden sarı saçlı kadının önünde durdum. Yorgun gözlerini kaldırıp bana baktığında ise bakışlarındaki yorgunluğa cevap olarak hafifçe güldüm. Ardından suratımı ciddileştirebildiğim kadar ciddileştirip konuştum. " Mola? Yemeğe gidelim mi, ben ısmarlıyorum. "
Autumn Aquarius
Sihir Bakanı Asistanı
 Sihir Bakanı Asistanı
Autumn Aquarius

Rp Yaşı : 22.
Galleon : 6

Bakanın daveti Empty
MesajKonu: Geri: Bakanın daveti   Bakanın daveti EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 8:58 pm

Bakanlık genellikle pek yoğun olmazdı. En azından benim için. Benim görevim genellikle işi bitmiş dosyalara şöyle bir göz gezdirip, onları bakana teslim etmek olurdu. Ancak bugün sıradan bir güne göre yoğundu. Büyük ihtimalle diğer birimlerde çalışanlardan birisi gelmemişti ve şimdi onun yükü benim üzerime yıkılmıştı. Hogwarts'dan mezun olduğumda bakanlık görevleri için zor demişlerdi de inanmamıştım. Genellikle yaşı ilerlemiş olanların çalışmasını da bana örnek gösterip 'Bak işte, bunlar gençliklerini yaşadılar; şimdi çalışıyorlar. Bu yıllarına yazık etme' demişlerdi. İnadına onları dinlememiş ve kariyerime hemen mezun olunca başlamıştım. Zamanla da alışmıştım aslında. Mevkim oldukça iyiydi. Üstelik asistanı olduğum bakan da bulunduğu konuma göre oldukça gençti. Yine de çalışırken bu gerçeği düşünmemeye çalışıyordum. Çünkü işime konsantre olmam oldukça zor olabiliyordu. Şimdi de bu gerçeği unutmalıyım diye düşündüm. Çünkü önümde bir yığın iş vardı ve benim değil zihnimi boş işlerle oyalayacak, başımı kaşıyacak vaktim bile yoktu. Yoğun çalışma temposuna geri döndüm böylece. Ancak incelediğim her dosyanın ardından o dosyayla serinlemeye çalışmaktan kendimi alamıyordum. Bu da ekstra vakit kaybına neden oluyordu ve bunun anlamı akşam daha geç çıkmak demekti. Bu yüzden elimdeki kalemi bıraktım ve üzerimdeki siyah ceketi çıkarıp masanın bir köşesine attım. Ardından tekrar çalışmaya başladım.

Artık o kadar dalgın bir hale gelmiştim ki aynı satırı beşinci defa okuduğumu farketmem bile oldukça uzun sürdü. Biraz dinlenmeye karar verdim. Çünkü bu gidişle dosyaları bitirememekle birlikte, günün geri kalanında da doğru düzgün hiçbir şey yapamayacaktım. Başımı eğdim ve gözlerimi kapadıktan sonra ellerimle kafamı ovuşturmaya başladım. Biraz iyi gelmişti doğrusu. Tam bu sırada bakanın odasının kapısı açıldı ve ben, istemsiz olarak ani bir hareketle tekrar dosyaları incelemeye başladım. Bakan beni selamladıktan sonra asansöre doğru yürümeye başladı. Ben, ne olur ne olmaz diye o gidene kadar dinlenmeme ara verecektim. Asansörün geldiğini belli eden dikkat dağıtıcı sesi duyduktan sonra bakanın gitmesini beklerken o doğruca bana doğru geldi. Önümde duran adama doğru baktım. Bakışlarımdan ne kadar yorgun olduğumun anlaşıldığına emindim. O da bunu anlamış olacaktı ki hafifçe gülümsedi ve ardından yüzünü ciddileştirerek konuştu. "Mola? Yemeğe gidelim mi, ben ısmarlıyorum." Bu teklifin ardından oldukça rahatlamıştım. Biraz mola için neler vermezdim ki! Mimiklerimi kontrol edemedim; rahatlamanın verdiği mutluluk hissi yüzüme tebessüm olarak yansıdı. Ardından mola verecek olmanın beni sevindirdiğini açıkça belli eden bir ses tonuyla konuştum. "Şu durumda bir molaya asla hayır demem." Masamdaki yıkılmak üzere olan dosya yığınını biraz ittirdim. Kâğıtları, ait olduğu dosyaların içine tıkıştırdıktan sonra kalktım. Çantamla ceketimi aldım ve çok laubali olmayan, hatta aksine resmi bir gülümseme takınarak konuştum. "Pekâla, ben hazırım."

W. Theodore Woodcomb
Sihir Bakanı & Yönetici
Sihir Bakanı & Yönetici
W. Theodore Woodcomb

Rp Yaşı : 30
Belirgin Özellikleri : Otoriter
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 208

Bakanın daveti Empty
MesajKonu: Geri: Bakanın daveti   Bakanın daveti EmptyCuma Eyl. 17, 2010 5:19 pm

İnsanların hakkımdaki düşüncelerini yanlış çıkartan bir tip olmadım hiç. Ne düşündüysem onu yaptım, dolayısıyla oldukça tahmin edilebilir bir yapım vardı. Ancak otoriter kişiliğim çoğunlukla bakanlıktan çıkar çıkmaz yok olurdu. Bakanlıkta otoriter olmak zorundaydınız, sonuçta büyü dünyasının lideri olduğunuz zaman bazı artıları ve eksileri oluyordu bu işin. Şikayetçi değildim, ancak dışarıda bakanlıktan iş harici görüştüğüm sayılı kişi vardı ve bakanlık dışındaki arkadaşlarımla da sürekli görüşemiyordum. Çoğu uçuk tiplerdendi. Asansörün yanından dönerek asistanımı yemeğe davet etmiştim bu yüzden, otoriter olabilirdim ancak ben de bir insandım. Bütün gün ciddi olamazdım, dağıtmam gerekliydi.

Asistanımın yüzüne yayılan gülümsemeyi gördüğümde ben de gülümsemekten alamadım kendimi. Masasını kabaca düzelttikten sonra ceketini ve çantasını aldı. Yüzünde resmi bir gülümseme ile hazır olduğunu söyledikten sonra asansöre doğru ilerledik. Altın parmaklıklar üzerimize kapanıp asansör hareket ettiğinde ikimizde konuşmuyorduk. Sessizliği sadece asansörün takırtısı bozuyordu. Parmaklıklar açıldığında elimi öne doğru uzatıp kibarlık yaptım. Bakanlığın çıkışına doğru yürürken kulağıma gelen seslere bir anlam veremedim. Ancak bakanlıktan çıktığımız anda sırılsıklam olmamıza neden olan yağmurdan kaçmak için bakanlığın içine girdim.

Spoiler:
Autumn Aquarius
Sihir Bakanı Asistanı
 Sihir Bakanı Asistanı
Autumn Aquarius

Rp Yaşı : 22.
Galleon : 6

Bakanın daveti Empty
MesajKonu: Geri: Bakanın daveti   Bakanın daveti EmptyCuma Eyl. 17, 2010 5:55 pm

Bakanlığın kapısından çıkar çıkmaz bastıran sağanak bizi bakanlığın içine doğru püskürtmüştü adeta. Dışarıda bulunduğumuz birkaç dakika, hatta birkaç saniye bile tepeden tırnağa sırılsıklam olmamıza neden olmuştu. Hava durumları beni her zaman şaşırtmıştır zaten. Birkaç dakika önce sıcaktan duramazken, birkaç dakika sonrasında sağanak yüzünden sırılsıklam olabiliyordunuz. Belki de hava olayları sorunu, muggle olanlarla büyücü olanların ortak sorunları sıralamasında birinci geliyordu. Her ne kadar muggleların uğraşarak yaptığı şeyleri tek bir asa hareketiyle yapabiliyor olsanız da hava olaylarına asa işlemiyordu. Bu da biz büyücülerin, en azından benim gibilerin hayatında büyük bir sorun teşkil ediyordu. İçimden söylenirken, bir yandan da saçlarımda biriken suları sıkıyordum. Yağmur damlaları yüzünden baş ağrısını çekecek durumda değildim çünkü. Yorgundum, açtım ve kapana kısılmıştım. Üstelik yanımda patronum duruyordu ve onun yanında rahat davranamıyordum. Eğer yanımda herhangi bir arkadaşım olsa rahatça söylenebilirdim. Ama yanımda benden mevki olarak kat kat yüksek biri varken bu eylemim beni onun gözünde mızmız bir çocuğa dönüştürüverirdi.

Bu yüzden düşüncelerimi kendime saklamıştım işte. Yaşımdan daha olgun olduğumu kanıtlamak, bulunduğum mevkiyi korumak için bir kere bile mızmızlanmamıştım. Ancak dudaklarımdan fısıltı halinde dökülen kelimelere engel olamadım. "Aptal sonbahar." Söylediğim karşısında gülümsemeden edemedim. İsmim, anadilimdeki sonbahara karşılık geliyordu. Baskıcı ve muhafazakâr bir ailede büyümüştüm ve başaramadığım her işin ardından bu kelime grubunu duyardım. Küçükken bunun mevsime söylendiğini düşünürdüm ancak büyüyünce gerçekleri görmek daha kolay oluyor. Bir süre sonra bu söylevin mevsim adına olduğunu umut etmekten vazgeçmiş, bu hitabın sahibinin ben olduğumu kabullenmiştim. Bir süre sonra kulak asmamak işleri daha da kolaylaştırmıştı. Anılarımı hatırlayınca yüzümdeki gülümseme birden soldu. Bozuntuya vermeden yüzümdeki ifadeyi toparladım ve bakana dönüp sordum. "Pekâla, şimdi ne yapacağız?"

Bakanın daveti
1 sayfadaki 1 sayfası