Piertotum Locomotor | Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sarhoş olunca.

2 posters
YazarMesaj
Freja Feodora
V. Sınıf Slytherin & Slytherin Bina Başkanı
Freja Feodora

Rp Yaşı : 15.
Belirgin Özellikleri : Başına buyruk, sürtük, kibirli. Ah bide seksi.
Galleon : 35

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 1:32 am

Rp Oyuncuları ~ Freja Feodora & Aiden Adrain.
    Kurgu ~ Sarhoş olan iki gencin yapacakları gibi bişeyler.

Evde durmak bana hiçbir zaman yaramamıştı. Okuldan henüz bir haber bile yokken evde boş boş oturmak sadece içimdeki can sıkıntısını daha da arttırıyordu. Bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. Boş boş oturmak bana göre bir şey değildi. Saat 9 civarıydı. Pencereden baktığımda karanlık gökyüzü bir o kadar harika görünüyordu. Saat ve dışarıdakiler umurumda değildi. Çıkmalıydım. Kafamı dağıtmaya ve belki de biraz yaramazlık yapmaya ihtiyacım vardı. Aklıma gelen tek yer Nemesis’ti. Ne de olsa hem benim yaşımdakileri de alıyorlardı ve ortamı bana gayet uygundu. Eminim orada benim gibi eğlenmek isteyen birini bulabilirdim. Hiç düşünmeden aynanın karşısına geçip hazırlanmaya başladım. Üstüme geçirdiğim siyah eteğim ve dar tişörtüm gayet uygundu. Kızıl saçlarım belime kadar kusursuzca iniyordu. Çilekli kokumu da boynuma sürdükten sonra odamdan çıkmak için kapıya yeltendim. Kapıyı açtığımda Floja karşımda dikiliyordu. ‘‘ Bu saatte nereye bakalım? ’’ Onu da götürmek isterdim ama bugün pek havamda değildim. Eğlenmek istiyorsam yalnız olmalıydım. Tamam, Fransa’da olduğu günler benim için cehennem gibi geçmiş, onu deli gibi özlemiştim ama… Ara sırada olsa yalnız kalıp, kendi başıma işler çevirmem gerekiyordu ama değil mi? Bunu anlayışla karşılayacağına emindim. Çünkü o benim kardeşimdi. Bir diğer yanımdı. İşte bu yüzden, onun beni anlayacağını umuyordum. ‘‘ Biraz hava almaya ihtiyacım var Floj. Ama yalnız olsam iyi olur. Bak alınmanı istemem… Biliyorsun değil mi? Ama yalnız olmam daha iyi olacak gibi bugün. ’’ Ne var yani? Fazla açık sözlü olmuştum. Hem ona karşı daima dürüstüm ve illa beni anlayacaktı. ‘‘ Sen nasıl istersen Frej. Biliyorum tabi. Görüşürüz. ’’ Dediği cümleden sonra yanağıma her zaman ki tatlı öpücüğünden kondurup odasına doğru yol almıştı bile. İşte benim kardeşim, beni daima anlıyordu. Mutlu bir şekilde merdivenleri indikten sonra kimseye açıklama yapmadan dışarı attım kendimi.

Gökyüzündeki siyahlık adeta içimi ısıtır gibiydi. Her zaman hoşuma giden gökyüzü bu gece daha da hoş gözükmüştü gözüme. Sakin adımlarla yol almıştım bara doğru. Etrafımda dönen olaylara veya etrafımdaki insanlara bakmadan yürüyordum. Kimseyi düşünecek, takacak bir havada değildim zaten. Saçma sapan sebeplerle kavga edip duran salaklar gecenin bir vaktinde hala dırdır etmeye devam ediyorlardı. Ah, aptallar. Gerçekten aptaldılar. Kavgalar yerinde ve zamanında yapıldığında insana büyük bir haz verirdi. En azından benim için öyle. Tiksintiyle devirdiğim gözlerimi onlardan aldıktan sonra yürümeye devam ettim. Aşina olduğum sokağa adımımı attığımda sırıttım. Sırıtmamak elimde değildi. Bu sokağı ve içinde bulunan her yere aşıktım. Nemesis’in tabelasını sonunda gördükten sonra kapısını yavaşça araladım ve kendimi içine attım. Şuanda gözüme kestirdiğim en ufak bir kişi yoktu ama zamanı geldiğinde olur diye düşünüyordum. Barmene işaret ettikten sonra önüme gelen ateş viskisine odaklandım. İlk yudumumu aldığımda içkinin boğazımı yakışını hissettim. Bu hissi seviyordum. Damarlarımdaki kana karışıp akmasını da… Dudaklarımı bardaktan ayırdıktan sonra gözlerimi yeniden etrafa çevirdim. Kapıdan içeri giren çocuğu gördükten sonra sırıttım. Acaba bugün eğlenebileceğim kişi bu olabilir miydi? Şuanda içeride ondan başka iyisini görmüyordum ki. Hem sanki göz aşinalığımda var gibiydi. Ah, Gryffindor değil miydi bu? Hani şu aslanlardan tatlı, centilmen ve yakışıklı olarak söz edilen oğlan? Hani bazı kızların elde etmek istediği? Onu bunu bilmemde bu gidişle bugün benim onu elde etmem gerekecek gibiydi. Gözleri gözlerimle buluştuğunda onun yanıma gelmesini bekledim ve içkimi yeniden dudaklarımla buluşturdum. Yanıma geldiğini hissettiğimde kendimden emin bir şekilde fısıldamıştım kelimeleri. ‘‘ Yalnız olmadığıma sevindim desem yeridir. ’’
Aiden Adrain
V. Sınıf Gryffındor
V. Sınıf Gryffındor
Aiden Adrain

Rp Yaşı : 15
Belirgin Özellikleri : İnatçı ve çevik
Galleon : 3

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 2:33 am

Karanlığın, şaşırtıcı derecede ferahlatan havasının bütün vücudumu sarmalamasına izin verdiğimde mutluydum. Gecenin o hırçın bakışları yıldızlarda hayat bulmuştu adeta. Hepsi birer kor gibi parlıyordu. Ayağımın altındaki taşların ezilirken çıkardığı sesler ise ayrıca tatmin ediyordu beni. Evet, bugün tam havamdaydım. Dışarıya çıkıp bir kaç kadeh devirdikten, belki bir iki kız tavladıktan sonra gerçek aşkımı aramaya devam edecektim. Kabul etmek zorunda değilim fakat kabullenmek hoşuma gidiyor, ben melek yüzlü bir züppeyim. Gryffındor olunca insanlar biraz daha ağır başlı olmanızı bekliyor sizden, nasıl anlatayım? Daha... Olgun, ayakları yere basan. Ancak ben bunların hiç birisi olmadım bugüne kadar. İnatçı ve ukalayım. Gerçek aşkımı arıyorum ama onu beklerken de zamanımı boşa harcamıyorum. Bir yanım özgür olmak isterken diğer yanım genellikle bağlanmak istiyor. Kararsızlığın damarına bastığım için beni hapsetti sanırım. Daima kararsızım.

Taşların ezilme sesini duymadığım an farklı bir yola girdiğimi anladığım andı. Gözlerim düşünceler denizinden çıkıp etrafı gerçek anlamıyla görmeye başladığında sefaletin ortasında buldum kendimi. Etraf, varoş sokak araları, izbe dükkanlar ve sefalet içinde yüzen insanlarla doluydu. Knocturn yolundaydım, dahası Knocturn yolunda olan bir Gryffındor öğrencisiydim. Elim istemsiz olarak ceketimin cebindeki asamı kavradığında asamın karşılık verircesine ısındığını hissettim. Hazırdı, olası herhangi bir tehlike karşısında savunmaya, karşısına çıkacak rakiplerini alt edip parçalamaya hazırdı. Ellerimi cebimden çıkarıp asamın tahrik edici ısısından kopardım bedenimi. Kimse benim ne olduğumu bilmiyordu, hiç bir tehlike yoktu. Damarlarımda pompalanan kanda atalarımdan kalan en aptalca şeyi hissettim, cesareti. İçten içe büründüğüm cesur, yara almaz erkek modunu cesaretime borçluydum. Ayaklarımı takip ettiğim gerçeğini göz önünde bulundurarak bir bara girdim. Oldukça tuhaf ve iğrenç bir bardı. İçerisinde her tip insanı barındıran hapishanelerden on kat beter olduğunu saymıyorum bile. İçimdeki kusma dürtüsünü bastırmak için beklediğim bir kaç saniye boyunca içeriye göz gezdirdim. Barda oturan kızılı gördüğüm zaman da ağır adımlarla bara yaklaşıp içecek bir şeyler istedim. İçkimi beklerken yüzümde oluşan, ama kısa sürede gizlemeyi başardığım "bıyık altından" gülümsemem içimi heyecanla doldurmuştu. Yavaş yavaş içimi ısıtan duyguların saçmalamama neden olmaması adına suratımı masum bir ifadeye bürüyerek konuştum " Böyle izbe bir mekanda bu derece güzel bir kız... Biraz tuhaf bir durum, değil mi? "
Freja Feodora
Freja Feodora

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 3:48 am

Tahmin ettiğimden de yakışıklıydı. Yanıma vardığında yüzümü ona çevirdiğimde yakınlığımızın artmasından fark etmiştim bunu. Ayrıca boynunda gelen hoş kokuda beni ona çekmemiş değildi. Bir aslan olması umurumda bile değilmiş gibi kendimi ona kaptırmıştım bile şimdiden. Hoş olduğu kadar ukala olması da hoşuma gitmişti. Bu mekanı sevmediği her halinden belliydi ama… Bunu açık ve ukala bir şekilde belirtmesi gayet hoşuma gitmişti. Bir Gryffindor için oldukça sıra dışı bir şey değil miydi bu? Sanırım diğer kızların bu çocuğu elde etmek istemesini şimdi anlamıştım. Gereğinden fazla değişik bir aslan oluşuyla kızları elde ediyordu sanırım. Desene bu gece de ben kendimi ona kaptıracağım. Elimde olmadan sırıtmıştım. Yüzümü tekrar ona çevirdiğimde gözlerim baştan aşağı onu süzmeye başladı. Tamam gayet yakışıklıydı. Yani kendimi çirkin bir aslana yem etmemiştim. Bu yüzden rahattım. Üstelik bu aslan her aslana benzemiyordu. Bu açıdan da bir artı puan kazanmıştı gözümde. Ayrıca bir bayana nasıl yaklaşacağını bilen tiplerdendi. Buda uzmanlık alanın belirtilerinden biri olduğunu gösteriyordu. Uzun lafın kısası gözümde oldukça büyümüştü. Bu puanlar sayesinde ona kapılmamak elde değil gibiydi. Bu da beni sevindirmeye ve bir gece de olsa güzel bir eğlence bulmam adına sevinmeme neden olmuştu. Yüzüme yayılan sinsi gülümsemeye yine engel olamamıştım. Bu sayede de halimden gayet memnun bir şekilde konuşmuştum yeniden.

‘‘ Senin için öyle olabilir ama ben hoş buluyorum burayı. Ve ayrıca bu mekanı bu kadar sevmiyorsan senin bulunma amacın ne yakışıklı? ’’ Sürtüklük huyum damarlarımda süzülmeye başlamıştı sanırım. Buna hiçbir zaman engel olamamıştım zaten. Gerçi olmamın lüzumu da yok gibiydi. Sonuçta ben böyle devam etmeyi istiyordum. Kadehimde kalan son yudumu da dudaklarımla buluşturduktan sonra derin bir iç çekip yenisini istedim. Gözlerini baştan aşağı bedenimde hissettiğimde sırıtmamak elde değildi. İçkimden bir yudum daha aldıktan sonra elimi yavaşça göğsüne koydum. Vereceği cevabı beklemeden konuştum. ‘‘ Yoksa burada seni cezbeden biri mi var? ’’ Ah, kendimden çok emindim yine. Bu huyum gerçekten hoşuma gidiyordu. Küstah olmamı sağlamıyor değildi ama… Yine de mükemmeldim. Sırıtarak da olsa yakışıklı aslanın vereceği cevabı bekledim.
Aiden Adrain
V. Sınıf Gryffındor
V. Sınıf Gryffındor
Aiden Adrain

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 3:44 pm

Sürtükçe tavırları bir yana, oldukça hoş görünümlü bir kızdı. Ancak kendisini birden kollarıma atıvermemek için kendisini tutuyora da benzemiyordu hiç. Ah, kızlar... Yakışıklı bir erkek gördükleri zaman sinek gören sinekkapan gibi kokularını bırakırlardı ortalığa. Kokularının erkekleri cezbedip onlara yem olmalarını sağladığına da o kadar eminlerdi ki. Aslında bilinmeyen bir şey vardı kızlar arasında, hiç bir erkek istemediği halde bir kızın tuzağına düşmezdi. Yeminizi yutup, oltanıza takıldıysak anlamalıydınız ki aslında siz, bizim oltamıza takıldınız. Bir erkeğin hareketlerini anlamak güçtür, düşüncelerini anlamak mı? İmkânsız.

Tavırlarının beni tahrik etmesi gerekiyordu belli ki. Oynamak istediği apaçık ortadaydı. Bu kadar istediği bir şey konusunda onu hayal kırıklığına uğratmayı da düşünmüyordum. Oynamak istiyordu, ben de oynardım. Göğsüme koyduğu eli kalp atışlarımı hissetmek için olabilirdi belki, kalp atışlarım hızlandıysa tahrik olduğum sonucuna varacaktı muhtemelen. Ama hayır, ben bu kadar kolay teslim olmazdım, doğamda vardı. Göğsüme koyduğu elini elimle tuttum ve parmağımı avcunun içinde dolaştırırken gözlerine bakarak konuştum. " Belki de cezbeden birileri vardır, kim bilir? " Elini bırakıp içkimden bir yudum aldığımda gecenin yeni başladığını haykıran müziğin sesine karışan barın gürültüsüne konsantre oldum. Hiç bir işleri olmayan bu insanlar buraya gelip zaman öldürdükçe ayakta kalıyordu bu bar. Her birisi farklı boş işlerle uğraşarak öldürüyorlardı zamanlarını. Evet, gece kesinlikle yeni başlıyordu!

Freja Feodora
Freja Feodora

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptySalı Eyl. 14, 2010 2:33 am

Elbette bir aslanı kolay kolay avlayamazdınız. Ve buda benim kolayca avlayacağım anlamına gelmiyordu. Aslında avlamak… Doğru kelime değildi sanırım. Ama içimde ona karşı çekilen duyguların belirginleştiğini hissetmiyor değildim. Üstelik kendimi ona bu kadar kaptırmışken, vazgeçmek aklımın ucundan bile geçmiyordu. Üstelik gece daha yeni yeni açılmaya başlamışken… Ne ondan ne de bu ortamdan vazgeçecek değildim. Bu çocuk gerçektende işinde usta gibiydi. Nasıl kız tavlayacağını biliyordu. Ona nasıl davranacağını, onu nasıl elde edeceğini ve hatta nasıl aklını başından alacağını. Böyle erkekleri sevmemek elimde değildi. Eli elime değdiği zaman içimde oluşan dürtüye engel olamamıştım bile. Parmaklarının avucumda dolanışı hoşuma gitmişti. Duymak istediğim kelimeleri duyduğumda yüzümdeki sırıtış yeniden doğmuştu. Hayır, bu gece asla pes etmeyecektim. En azından o benim olana kadar pes etmeyecektim. Dudaklarına dayadığı bardağına odaklanmıştı gözlerim. Belki de o dudaklarda bakmak istiyordum kalan içkinin tadına… Belki de onu bu kadar arzuluyordum şuan. Kendime engel olmak gibi bir kastım yokken yine de birkaç dakikalığına da olsa bunu yapmalıydım. Bu kadar kolay teslim olamazdım. Kendimi hiçbir zaman bir erkeğe bu kadar kolay teslim etmemiştim. Bu saatten sonrada kurallarımı bozamazdım öyle değil mi?

Barın müziği gittikçe sertleşmişti. Bu da hoşuma gidiyordu. Gözlerimi en sonunda onun dudaklarından ayırdıktan sonra içkimi almaya dönmüştüm. Boğazımı yeniden yaktığında biraz olsun kendimi toparlamıştım. Yüzümü tekrar ona çevirdiğimde gözlerinin etrafı süzdüğünü gördüm. Bu işimi daha da kolaylaştıracak gibiydi. Elimi tekrar kaldırmıştım. Yavaşça çenesinden tutup, onu kendimi çevirdiğimde gözlerim gözlerine delice odaklanmıştı. Dudaklarımız arasında sadece birkaç santim kalmıştı. Ah, o dudaklarında kalan içki damlalarında sarhoş olmak istemez miydim? Ama şuan değil. Belki birkaç dakika sonra… Sonunda kafamı toparlamaya başlamışken konuşmayı denedim. ‘‘ O cezp edenin kim olduğunu öğrenmeyi çok isterim. ’’ Elimi yavaşça çenesinden çekip, parmaklarımı dudaklarının üzerinde gezdirdim. ‘‘ Ve eğer o ben değilsem, çok üzülürüm… ’’ Ah, tamam işte teslim olmama ramak kalmıştı.
Aiden Adrain
V. Sınıf Gryffındor
V. Sınıf Gryffındor
Aiden Adrain

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 2:02 am

Dudaklarımız arasında kalan mesafeyi yok etmek gibi delice bir düşünceyle dolmuştu beynim. Cezbedici sesi ve beni çağırıyordu. Gitmek istiyordum. Ah, evet. Bütün kalbimle tahrik edici dokunuşlarına karşılık vermek istiyordum ama ben asla kalbiyle düşünen birisi olmamıştım. Her hareketim planlı ve düzenli biçimde gerçekleşirdi. Her ne kadar karşı koymakta zorlansam da, kolay pes etmeyeceğim de bir gerçekti. Dudağımda gezinen parmaklarına küçük bir öpücük kondurduktan sonra içkimden bir yudum daha aldım. Bu gece çok hızlı ilerliyordu. Konuşmaya başladığımdan beri ilk defa ciddi anlamda süzüyordum karşımdaki kızı. Kızıla çalan saçları, üzerine sinen çilek kokusu ve gözleriyle oldukça çekiciydi doğrusu. Tanrım, öğrenirse Agnessa ile yapacağım kavgayı düşünmek bile istemiyordum. Önemsediğimden değildi, sevdiğimden de değildi. Onunla sadece güzel olduğu için çıkıyordum, ve okulun güzel kızlarından birisini kaybetmek popülerliğimi de kaybetmeme neden olabilirdi. Üstelik Agnessa'nın o leydilik zımbırtısı da işin içerisindeydi. O klüp sayesinde gerçekten çok yararlı bağlantıları olduğu ve benim o bağlantılardan yararlanmak için Agnessa ile çıktığımda bir gerçekti. Hoş, Knocturn yolunun bu sefalet kokan sokağı onun için tabuydu ya. Buraya gelmezdi, gelemezdi.

Zihnimde yaşadığım bu küçük çatışma sonucunda kararımı verdim. Huzurluydum. Elini tutan parmaklarımı yavaşça kollarına doğru hareket ettirirken dudaklarımız arasındaki mesafeyi en aza indirdim. Ardından " İnan bana güzelim, şu anda en son isteyeceğim şeydir seni üzmek. " diyerek dudaklarını kısa bir süre dudaklarımla mühürledim. Geri çekildiğimde ise yüzüne bakmadan içkimin kalanını bitirdim ve barmene küçük bir baş işaretiyle içki istediğimi belirttim. Tekrar karşımdaki kızın yüzüne bakarken Agnessa'nın hırçın bakışları gözlerimin önünde canlandı. Ben yüzümde küçük bir gülümsemeyle kızın dudaklarına gömülürken keyfim gayet yerindeydi.
Freja Feodora
Freja Feodora

Sarhoş olunca.   Empty
MesajKonu: Geri: Sarhoş olunca.    Sarhoş olunca.   EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:59 am

Parmaklarımı dudaklarında gezdirirken içimdeki hisler daha da artıyordu. En az onun kadar bende ondan etkilenmiştim. Besbelli onunda benden etkilendiğinin farkındaydım. Bu işte üstüme yoktu kesinlikle. Kendimden emin olmayı bu yüzden seviyordum. Hal ve tavırlarım gereğinden fazla sürtükçe olsa da buna engel olamamıştım. Parmaklarıma kondurduğu küçük öpücük bile gereğinden fazla bir haz vermişti bana. İçimdeki hazzı tarif edecek kelime bile bulamıyordum. Yüzü tekrar bana odaklandığında beni baştan aşağı süzmeye başlamıştı. Belki de daha dikkatli süzmek istemişti beni. Nasıl bir kızla dakikalarını öldürdüğünü merak etmişti. Ama kendimden o kadar emindim ki, onun beni reddedeceğini düşünmüyordum bile. Kafasında onlarca düşünce olduğundan emindim. Çıktığı bir kız varsa olacakları gözden geçiriyordu kesin. Bu işler erkekler açısından o kadar zordur ki, onu aldatan kız hemen hırçınlaşırdı. Çeker kapıyı çıkar hesabı terk ederdi sevgilisini. Hangi erkek böyle bir şey isterdi ki? Ama biraz risk alarak oynamayı da isteyebilirdi. Tıpkı şuan onun yaptığı gibi. Ben mi? Eğleniyordum. İçimde yanan tutkuyla kavrulmak için yapıyordum bunu. Beklediğim an gelip çatmış gibiydi. Söylediği kelimelerden memnun kalmıştım. İşte bunun olacağını biliyordum. Dudaklarını dudaklarımda hissettiğimde kafamdaki tüm düşünceleri itmiştim. Sadece ona, sıcaklığına ve bana verdiği hazza odaklanmak istiyordum çünkü. Zihnimde kalan her düşünceden bertaraf ettim kendimi. Sadece bu ana bıraktım kendimi. Ve bunu yapmakta da her zaman olduğu gibi başarılıydım. Dudakları dudaklarımdan çabuk ayrılmıştı. Bundan hoşlanmamıştım ama çaktırmamakta kararlıydım. Elbette o dudaklar bana yeniden dönecekti. İçkisinden aldığı yudumu gördüğümde gülümsedim. Öyleyse benim içmeme şimdilik gerek kalmamıştı. İstediğimi elde etmekte başarılıydım yine. Bunun verdiği hazla dudaklarımı ona daha da bir istekle teslim etmiştim. Dudaklarım kendinden emin bir biçimde onunla hareket ederken, dili dilime değdiğinde ona daha da odaklanmıştım. Yüzünde duran ellerimi çekmiş, omuzlarına doğru yönelmiştim. İçimde ki hisler beynimde yoğunlaşırken artık daha güçlü bir şekilde kendime çekmeye başlamıştım onu. Bulunduğum ortam bile dar gelir gibi. Ah, başım cidden büyük bir belaya girebilirdi. Ama bunu umursamıyordum. Hem Adrien’le birbirimizi tamamlıyorduk ve huyumu daima bilirdi. Buna gözde yumardı. Hem zaten bu yapacağım son kaçamak olacaktı artık. Çünkü bir yanım sadece ona bağlanmak istiyordu artık. Sadece ona…

Son kez beynimden düşünceleri atmak için çabaladım ve dudaklarımı ondan geri çektim. Arkamda duran içkime uzanmayı denedim. İstemeyerekte olsa tek elimi onun güçlü omzundan çekip bardağımı aldım ve içimdeki harareti durdurmasını umarak bitirdim içkimi. Ama nafileydi. Kesik sesimle de olsa konuştum. ‘‘ Bunun için ne kadar sevindiğimi tahmin edemezsin o zaman tatlım. ’’ Tamda dediğim gibi olmuştu. Elimi tekrar omzuna götürüp onu sardığımda sırıtmıştım.

Sarhoş olunca.
1 sayfadaki 1 sayfası